Zbor malih pjesnika Zlatar 2023.

Dominik Karajić   4 October, 2023
MicrosoftTeams-image - 2023-10-04T095121.957U sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi Zlatar 2023. koju organizira Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića u subotu 30. rujna ispred Osnovne škole Ante Kovačića održan je 54. Zbor malih pjesnika, festival dječje kajkavske poezije.
Prosudbena komisija u sastavu: prof. Željka Horvat-Vukelja, prof. Ivančica Tomorad i Gordana Valjak, dipl. oec. odabrala je između 318 pjesama 63 pjesme za nastup na Zboru i tisak u prigodnoj zbirci pjesama. Pjesma „Snegek bieli“ naše učenice Mile Pavlović iz 6.b odabrana je za izvođenje u subotu na Zboru malih pjesnika i u nedjelju na 52.
Festivalu dječje kakjkavske popevke na kojem smo slušali i uglazbljene stihove pjesme „Sunčeke“ učenice 8.c razreda Lane Tuđek uz glazbenu pratnju Tamburaškog orkestra HRT-a. Mentorica učenica je Anita Klemar. Svi sudionici nastupali su u narodnoj nošnji svojeg kraja i zavrijedili prigodne darove i priznanja za uspješno sudjelovanje i njegovanje zavičajnog govora iskazujući tako poštovanje svojoj kulturnoj baštini.💓💓💓💓💓