Završen je projekt uklanjanja postojeće građevine, Područne škole Laz Bistrički

Dominik Karajić   16 December, 2021

Završen je projekt uklanjanja postojeće građevine, Područne škole Laz Bistrički.

WhatsApp Image 2021-12-16 at 13.32.30

Zgrada škole izgrađena je 1909. godine. Područje Općine Marija Bistrica zahvaćeno je jakim djelovanjem potresa 22.03. Područje Općine Marija Bistrica zahvaćeno je jakim djelovanjem potresa 22.03.2020.g. prilikom čega su oštećene mnoge zgrade, a među njima i predmetna zgrada PŠ Laz. Očevidom je potvrđeno da se radi o nizu oštećenja na vanjskim i unutarnjim površinama zgrade, te da postoje nedostaci i razlozi da se zgrada prije sanacije ne može koristiti za organizaciju razredne nastave te je ocjenjena kao „privremeno neuporabljiva“.. Nakon donošenja Zakona o obnovi zgrada oštećenih potresom na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske županije i Zagrebačke županije,NN 102/20 donešena je Odluka o cjelovitoj obnovi zgrade. Novim potresom od 29.12.2020., već oštećena zgrada je zadobila značajna , gotovo nepopravljiva (odnosno neisplativo popravljiva )oštećenja, te se donosi odluka da se zgrada uklanja i gradi zamjenska, nova područna škola.