Započeli su radovi na izgradnji nove škole PŠ Laz

Dominik Karajić   18 July, 2022

Zemljanim radovima, 11. srpnja 2022. godine, započelo je građenje građevine javne i društvene namjene ( osnovnoškolska ustanova), PŠ Laz. Ovaj projekt sufinanciran je sredstvima Fonda solidarnosti Europske unije u iznosu od 5,4 milijuna kuna. Krapinsko – zagorska županija kao Osnivač provela je, sukladno pravilniku, postupak jednostavne nabave, a procijenjena vrijednost bila je 5,6 milijuna kuna. Na natječaj je pristiglo ukupno šest ponuda, kao ekonomski najpovoljnija ponuda izabrana je ponuda tvrtke Završni radovi Krešo iz Krapinskih Toplica, a ugovorena cijena iznosi 7.386.937,04 kune bez PDV-a, odnosno 9.233.671,30 kuna s PDV-om.

Rok izvođenja radova je deset mjeseci te se predviđa završetak svih radova sa kontrolnim pregledima krajem travnja 2023. godine. Zgrada će biti napravljena u obliku pravokutnog L oblika, ima prizemlje i kat, a radi se o četiri učionice s pratećim prostorijama, kako bi se nastava mogla odvijati u jednoj smjeni.

Svi smo jako sretni zbog toga i jedva čekamo vidjeti naše drage učenike, koji trenutno nastavu pohađaju u prostorijama DVD-a Laz kako pohađaju nastavu u novoj kvalitetnoj školi koja zadovoljava osnovne potrebe učenika.