Zabavno učenje njemačkog jezika kroz mozgalice

Dominik Karajić   14 July, 2022

2019. godine u OŠ M. Bistrica bio je organiziran kviz Deutsche Quizmania, u kojem su učenici rješavali zagonetke na njemačkom jeziku, sakupljali su značke, a najbolji tim osvojio je nagradu: čašćenje pizzom.
Nažalost, pandemija korona virusa poremetila je nastavak takve vrste aktivnosti, no popuštanjem epidemioloških mjera, ponovno su zagonetke i mozgalice zaživjele na izbornoj nastavi Njemačkog jezika.
U školskoj godini 2020./21. mozgalice su se rješavala online, no ove školske godine vratila se nastava u učionicu.

Tijekom ove nastavne godine za učenike dodatne nastave Njemačkog jezika osmišljavane su kreativne i poučne mozgalice u različitim interaktivnim alatima – svakog tjedna učenici su
rješavali zadatke izrađene u različitim digitalnim alatima.
Učenici su bili izrazito motivirani, vrlo aktivni, točni, ažurni, sudjelovali su na tjednoj razini u
izazovima, međusobno se natjecali, jako su lijepo napredovali i surađivali.
Učenici su rješavajući zadatke iz tjedna u tjedan sakupljali značke.
A učenici, koji su sakupili najviše značaka, osvojili su prvu nagradu.
Učenici 6. razreda, Vita Vedrina i Luka Sugnetić, pokazali su se najuspješnijima te ih se je
počastilo pizzom u pizzeriji.
A ostali sudionici dodatne nastave Njemačkog jezika počastili su se sladoledom u slastičarnici.
Svi su se učenici jako dobro snašli u rješavanju zadataka – učenici su se pokazali vrlo motiviranima, vrijednima, ambicioznima, sposobnima i prilagodljivima.
Učenici 5. razreda, Andrej Ciković i Marta Juras, njemački su jezik počeli učiti u 4.razredu i sada su pokazali neizmjernu hrabrost.
Posebnu pohvalu zaslužuju svi učenici i učenice 6. i 8.r. čija je motivacija i ustrajnost neprocjenjiva: Ema Jantolek, Alen Miketić, Adriana Gereci, Dolores Prugovečki, Ana J. Bertić, Ema Šagud, Martin Šimunec te Lucija Hrastović.
Ovakva aktivnost pokazala se jako dobrom prilikom koja baš svim učenicima pruža mogućnost razvoja i napretka budući da je učenje stranih jezika izrazito bitno.

A novoj školskoj godini veselimo se novim izazovima i učenicima koji će prepoznati vrijednost ovakve aktivnosti.

Iskrene čestitke svima! Bravo!
Deutsch lernen macht Spaß.

Božena Žugec,prof.