UPISI U 1. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2024./2025

Dominik Karajić   21 February, 2024

Poštovani roditelji!

22.veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr moći podnijeti prijavu za upis svog djeteta u 1. razred osnovne škole preko portala e-Građani do 31.ožujka 2024. godine.
Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti u školu kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis djeteta izvršiti umjesto njih.
U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave potrebno je odabrati tražene podatke u dodijeljenoj školi: program, izborne predmete, obvezni strani jezik. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.
Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.
Obavještavamo Vas da 4. ožujka 2024. godine počinje pregled djece radi upisa u 1. razred školske godine 2024./2025. za upisno područje OŠ Marija Bistrica.
Pregled djece obavljat će se sljedeće dane: 4.3. (ponedjeljak), 5.3. (utorak), 6.3. (srijeda),  7.3. (četvrtak), 11.3. (ponedjeljak) i 12.3. (utorak) u vremenu od 8,00 do 13,00 sati u ambulanti Doma zdravlja u Zlataru.
Na pregled je potrebno donijeti:
  • – Zdravstvenu iskaznicu djeteta
  • – Ispunjen upitnik za roditelje
  • – Dosadašnju medicinsku dokumentaciju o bolesti djeteta
  • – Cjepnu knjižicu ili ispis – podatke o cijepljenju od nadležnog liječnika
  • – Zubnu putovnicu izdanu i ispunjenu od strane stomatologa
  • – Laboratorijski nalaz krvi i urina
Mole se roditelji da dođu u zakazano vrijeme kako su obaviješteni putem poziva.
Administrator škole konačno potvrđuje upis djeteta u školu (nakon 1. travnja), dokument UPISNICE tada je vidljiv roditelju. Roditelj je dužan ispisati upisnicu, vlastoručno je potpisati te potpisani dokument učitati u sustav.
9.travnja 2024. godine održat će se roditeljski sastanak s djecom (vrijeme je navedeno u pozivu). Roditelji mogu donijeti UPISNICU u školu ako je nisu sami učitali u sustav. Sastanak će se održati u čitaonici škole u prizemlju.
                                                                                                    Stručna služba