Tjedan mozga u našoj školi

admin   27 March, 2024  

33U sklopu provedbe programa Tjedna mozga u Krapinsko – zagorskoj županiji od 11. do 17. ožujka 2024. godine, sudjelovala je i Osnovna škola Marija Bistrica.

U radionici održanoj 14. ožujka 2024. godine sudjelovao je 3.b razred, točnije 17 učenika pod budnim okom njihove učiteljice Irene Kukolje.

Radionicu su vodili prof. Marinko Micak i mag. hist. Jelena Ivana Oprešnik Bikich. Na radionici učenici su se upoznali s fizičkim obilježjima mozga, kao i njegovim sposobnostima i posebnostima koje ga čine neistraženim u odnosu na ostale organe čovjekova tijela.

11Saznali su koja je hrana najbolja  za naš mozak i kako se možem prevariti. Učenici su bili vrlo aktivni i  pokušali su dokučiti tajne optičkih iluzija, riješiti (ne)logične mozgalice i matematičke zadatke pomičući samo 1 šibicu.

Vremena za sve aktivnosti je bilo premalo pa  su učenici izrazili želju sudjelovati u sličnim radionicama.