Terenska nastava učenika 7. razreda

admin   26 April, 2023

25U utorak 4.travnja 2023. godine organizirana je terenska nastava za sve učenike 7.razreda s radionicama u Klanjcu, Zaboku i Oroslavju. U jutarnjim satima posjetili smo Galeriju Antuna Augustinčića u Klanjcu gdje je uz razgledavanje za nas pripremljena i radionica izrade skulptura u glini.

U radionici su sudjelovali svi učenici zajedno s učiteljicama Anom Kaić Lacković, Jelenom Januš Grbić, Brankicom Zbanatski i Anitom Klemar.

26Svi su se trudili napraviti što bolje radove, a najbolje će učiteljica Likovne kulture Ana Kaić Lacković izložiti u našoj školi. Nakon radionice posjetili smo Multimedijalni centar u Zaboku i gledali premijeru filma „Dnevnik Pauline P.“

Film uz kokice bio je jako zabavan s puno neobičnih filmskih efekata koji su nam otkrili kako svijet oko sebe doživljava maštovita djevojčica Paulina.

27Terenska nastava završila je predavanjem i zanimljivom radionicom u Parku znanosti u Oroslavju jer smo izrađivali impulsno njihalo od kartona, a pikule su nam predstavljale kuglice.

Kad su sve grupe završile, voditelji grupa trebali su ostalima predstaviti svoja umijeća. „U Klanjcu smo modelirali u glini, u Zaboku smo se odlično proveli i nasmijali uz kokice i film, a u Parku znanosti radili smo u grupama na temu „Svaka akcija ima svoju reakciju“ i predstavljali svoj rad, bilo je poučno i zabavno.

Vožnja autobusom po našem kraju otkrila nam je ljepote Hrvatskog zagorja u proljeće. Iako je bilo hladno, terenska nastava bilo je jako zanimljiva i poučna za sve nas“, komentirali su učenici o nastavi provedenoj izvan svojih učionica.

Sara Šagud, 7.b