TAJNI VRT I COPRNICE

Web tim   9 November, 2021

1Učenici sedmih razreda uputili su se u petak, 15.10.2021. na terensku nastavu u Zagreb u pratnji  učiteljice  Melite Petriš Banovec i razrednica Alemke Mihalić Hubak, Katarine Bašić i Lidije Kovačić Hren. U Branimir centru sedmaši su pogledali film Tajni vrt koji je filmska adaptacija dječjeg romana The Secret Garden britanske spisateljice Frances Hodgson Burnett. Tajni vrt nas je odveo na prekrasno magično mjesto koje nas štiti od životnih problema i posjeduje ljekovita svojstva za nas i druge. Bio je to poseban doživljaj za sve učenike, a posebno one koji su prvi puta u životu bili u kinu.

2Nakon kina, prošetali smo centrom Zagreba od Glavnog željezničkog kolodvora, preko Zrinjevca i Trga bana Josipa Jelačića do Gornjeg grada i Muzeja grada Zagreba. U muzeju smo upoznali povijest našeg glavnog grada od njegovih najranijih početaka do današnjih dana. Šećer na kraju je bila radionica u muzeju-Sramotna maska i tajne gornjogradskih coprnica na kojoj smo napravili sramotne maske.

Nakon muzeja ukrcali smo se u autobus i puni dojmova, pjevajući stigli do naše Marije Bistrice.

Moji dojmovi s izleta

3Meni se jako svidio  izlet u Zagreb. Prvo smo išli u kino. Tada sam bio drugi puta u  kinu i bilo mi je jako zabavno i zanimljivo gledati film ,,Tajni vrt“ . Nakon toga smo šetali Zagrebom, slikali se i zabavljali .

Na Gornjem gradu posjetili smo  Muzej grada Zagreba. Tamo je bilo puno toga zanimljivog za vidjeti. Naučio sam puno novih informacija  o Zagrebu . Vidio sam bana Josipa Jelačića , tiskarski stroj , makete Zagreba, Zlatnu Bulu Bele IV…, a najviše mi se svidjela radionica gdje smo radili svoje sramotne maske  i soba sa raznim pićima .

Preporučam da odete jednog dana s obitelji u Muzej grada Zagreba jer će vam biti zanimljivo i poučno.

Andria Šuštić 7.c