Sudjelovanje naših učenika na MathTreku u Kumrovcu

Dominik Karajić   10 October, 2022

U subotu, 8.10. osmero naših učenika 6. i 7. razreda te učiteljica Matematke Vesna Brlek sudjelovali su na MathTreku u Kumrovcu. Učenici su Andrej Ciković, Tea Lacković, Ema Vajdić i Tomislav Dužanec 6.r, Damjan Karajić, Petar Dijanić, Vita Vedrina i Luka Sugnetić 7.r.

MathTrek osmišljen je kao rješavanje zadataka iz Matematike u prirodi, obilazeći pripremljenih10 stanica s matematičkim zadacima u vremenu od 2 sata pri čemu se koristi orijentacijska karta. Ako dvije ekipe imaju isti broj pokušaja u točnom rješavanju zadataka, bolja je ona koja je prva stigla na cilj. Sudjeluju učenici 6., 7. i 8. razreda, obilazeći stanice zajedno u paru (par je formiran od učenika iz istog razreda). Ovo natjecanje već po 3. puta organizira udruga MathKaj – Matematičko društvo Krapinsko-zagorske županije s ciljem popularizacije matematike. Naši učenici nisu osvojili neka od prva tri mjesta, ali su se srčano borili, puno toga naučili, upoznali cijeli Kumrovec uzduž i poprijeko i dobro se zabavili. Najbolje su se plasirali Andrej i Tea i to na 4. mjesto.

Čestitamo svim učenicima i mentorici Vesni Brlek, što su odvojili svoje slobodno vrijeme i zapaženo predstavili našu školu na MathTreku. Ono što najviše veseli je jedno veliko zajedništvo koju su pokazali naši učenici te je bio prekrasan doživljaj voditi ih na jedan takav hvalevrijedan događaj.