Potpisivanje ugovora za sjenicu “MUDRA SOVICA”

Dominik Karajić   16 March, 2022

U Poduzetničkom centru Krapinsko-zagorske županije u Krapini održana je 16.3.2022. godine svečanost potpisivanja ugovora u sklopu javnog natječaja za Dječji proračun 2022. godine. Takav proračun namijenjen je isključivo djeci koja se uključuju putem svojih ideja te samostalno odlučuju o tome koji će se projekti financirati iz županijskog proračuna. Ovogodišnji projekt Vijeća učenika naše škole Sjenica „Mudra sovica“ u PŠ Selnica našao se među izabranim projektima te osvojio 7. mjesto. Projektom smo zatražili 18.000 kuna, a ukupan iznos Dječjeg proračuna je 200.000,00 kuna. Našu školu predstavila je dječja načelnica, učenica 7.b razreda Paulina Švaljek, rukovoditeljica ovakvog hvalevrijednog projekta za našu školu, pedagoginja Marina Milošić, a ugovor je potpisao ravnatelj škole, gospodin Dominik Karajić. Svečanosti su nazočili župan Željko Kolar, zamjenica župana Jasna Petek i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade Martina Gregurović Šanjug. Ispred Županijske skupštine, učenike, mentore i ravnatelje pozdravio je viši stručni savjetnik u odjelu za poslove Županijske skupštine, gospodin Damir Galoić. Čestitamo našem Vijeću učenika na ovom vrijednom projektu koji će omogućiti učenicima područne škole boravak i održavanje nastave u vanjskoj učionici. Sigurni smo da će u budućnosti pripremiti brojne nove i zanimljive priredbe na otvorenom.