Otvorene su prijave na „Matematički klokan“

Dominik Karajić   31 January, 2022

Pozivaju se učenici da se prijave na međunarodno natjecanje «Matematički klokan». Prijavnicu i uplatu pristupnine (15kn) prima psihologinja do srijede, 9. veljače 2022. Prijavnice se mogu preuzeti kod razrednika (niži razredi) ili matematike (viši razredi).

Natjecanje će se održati u našoj školi 17. ožujka 2022. u 12.30.

Glavni organizator natjecanja je Hrvatsko matematičko društvo, namijenjeno je učenicima od 2. do 8. razreda, a glavni je cilj popularizacija matematičko-logičkog mišljenja. Svaki sudionik dobiva simbolični poklon, a 10% učenika koji postignu najbolje rezultate dobivaju nagrade.

Zadaci s prošlogodišnjih natjecanja dostupni su na internetu, te ih možete proučavati na poveznici www.matematika.hr/klokan

Sudjelovanje u „Klokanu“ odličan je trening za mozak, stoga – prijavite se !

U prilogu se nalazi i suglasnost koju je potrebno ispuniti za svakog prijavljenog učenika.

Listić za prijavu Klokan 2022