OŠ Marija Bistrica 14. godinu zaredom kroz projekt obilježila Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

admin   21 November, 2023

456I ove godine u OŠ Marija Bistrica obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara projektom ”I u mojoj školi živi Vukovar”, i to u ponedjeljak, 20. studenog. Viši razredi nakon sata razrednog odjeljenja i razgledavanja izložbe u predvorju škole, u Dvorani Božjeg milosrđa u Svetištu MBB prisustvovali su predavanju gošće Vesne Orešković, ratne novinarke Hrvatskog radija Vukovar.

Tema ovogodišnjeg obilježavanja bila je Snaga glasa – glas istine.

789Prije samog predavanja uvodne riječi izrekli su vjeroučiteljica Barbara Sipina, pokretačica projekta, koji se ove godine proveo po 14. puta, te zamjenik ravnatelja OŠ Marija Bistrica Marinko Micak.

Nakon predavanja u Svetištu MBB-e služena je sveta misa za poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje, a potom su se učenici sa svojim nastavnicima uputili na kalvariju gdje su tradicionalno zapalili lampaše u znak zajedništva i ponosa koji su imali branitelji i ljudi koji su ostali u svojim domovima u zarobljenom gradu.

589Predstavnici razreda na oltar su položili bijele golubice i time poručili: „Bitno je izgraditi svijet pun ljudi koji ne mrze!“, a na kraju su i odaslali u nebo balone crvene, bijele i plave boje.

Učenici i učitelji područnih škola (Laz, Selnica i Globočec) Dan sjećanja na Vukovar obilježili su u svojim mjestima prigodnim radionicama i paljenjem lampiona.