Održane proljetne radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike

Dominik Karajić   20 April, 2022

IMG-20220420-WA0000Održane proljetne radionice za darovite, talentirane i motivirane učenikeU srijedu, 20.04.2022. , od 9 do 11.30 sati, održane su radionice za zainteresirane učenike. Učenici su uživali u neformalnom druženju koje su opuštenije i zabavnije i zadacima koji su bili malo zahtjevniji od redovite nastave.

Odazvala su se 24 učenika koji su bili raspoređeni u 4 radionice, a neki su sudjelovali i u više njih. Radionice su podržane od strane Radne skupine za podršku darovitim učenicima „Futura“ i Krapinsko-zagorske županije, a svi sudionici dobili su pohvalnice za sudjelovanje u aktivnostima.
U KREATIVNOJ RADIONICI (voditeljica Lidija Hren Kovačić) učenici su Izrađivali proljetne ukrase-kućice od drvenih štapića, ukrašavati ih sa pticama, leptirima, ružicama od moosgume, a napravljene ukrase učenici su ponijeli svojim kućama.
U DRAMSKOJ RADIONICI (voditeljica Anita Klemar) učenici su se bavili dramskim stvaralaštvom i dramskim igrama.
U RADIONICI INTEGRAMA (voditeljica Sandra Gregurić) učenici su rješavali zadatke zvane integrami. To su logičke mozgalice koje na zabavan način potiču logičko zaključivanje, razmišljanje i kombinatoriku. Ovakvi zadaci povećavaju sposobnost koncentracije i pažnje te razumijevanje pročitanog teksta. Prema Pisa istraživanjima, rješavanje zadataka ovog tipa uvelike pomaže kritičkom razmišljanju i učenju.
U RADIONICI „IGRA RIJEČI“ (voditeljiica Vesna Tomorad) učenici su se poigrali riječima na različite načine, a i riječi su se poigrale s njima. Odgonetali su pitalice, križaljke, detektivske priče, priču s izmiješanim riječima, proučavali palindrome, smišljali vlastite palindrome i zagonetke, te igrali društvene igre u kojima je zadatak smišljanje riječi.