Održan kviz znanja iz povijesti hrvatskog jezika

admin   26 March, 2024

99I ove godine već tradicionalno, obilježili smo Mjesec hrvatskog jezika velikim kvizom znanja iz povijesti hrvatskog jezika za učenike šestih razreda. U kvizu održanom 26. ožujka 2024.  u školskoj čitaonici natjecale su se tri skupine učenika 6.a, 6.b i 6.c razreda: 6a – Pet glagoljaša ( Patrik Boc, Emanuel Jelinčić, Matija Behek, Luka Habazin i Mihaela Dolčić), 6b – Glagoljaši (Josip Klapač. Mila Pavlović, Ema Hrupelj Ibrahimović, Lea Jakopović i Jana Ozimec)  i 6c – Azbuka  (Antonio Hercigonja, Marta Prugovečki, Karlo Klemar, Ivan Micak, Sara Kuntić). Učenici su odgovoriti na 30 pitanja iz povijesti jezika u Kahoot kvizu i upariti glagoljička i latinička slova u igri s karticama.

Kviz je pripremila učiteljica Melita Petriš Banovec, a učenike su pripremali učitelji  hrvatskog jezika Marinko Micak i Anita Klemar. Natjecatelji su se vrijedno pripremali za nastup u kvizu, proučili gradivo, istražili spomenike pismenosti i pokazali zavidno znanje u poznavanju povijesti jezika i glagoljice.  Pobjedom u kvizu 6.c razred (Azbuka) zaradio je prijavu na ovogodišnju Malu glagoljsku akademiju „Juri žakan“  gdje će predstavljati našu školu, sudjelovati u brojnim radionicama i družiti se s učenicima iz raznih krajeva naše domovine.