Odlični rezultati naših učenika na natjecanju “Klokan bez granica” 2022.

Dominik Karajić   2 May, 2022

Odlični rezultati naših učenika na natjecanju „Klokan bez granica“ 2022.Na međunarodnom natjecanju u matematičko-logičkom mišljenju „Klokan bez granica“ naši su učenici ponovno postigli odlične rezultate. Organizator natjecanja, Hrvatsko matematičko društvo, nagrađuje 10 % najboljih učenika, a iz naše je škole u tu skupinu uspjelo ući čak 10 učenika, od ukupno 59 koliko ih se natjecalo. Dakle, gotovo 20 % naših učenika ušlo je u skupinu nagrađenih. Budući da je najvažniji cilj natjecanja poticanje logičkog mišljenja, pohvaljujemo sve učenike koji su se odlučili na sudjelovanje u natjecanju. Naravno, najveće čestitke upućujemo nagrađenim učenicima među kojima je vrijedno istaknuti rezultat učenika 5.r Andreja Cikovića koji je uspio ostvariti maksimalni broj bodova u kategoriji „ecolier“, te se našao u društvu 34 učenika koji su po dijelili 1. mjesto na državnoj razini!
Vesna Tomorad, koordinator natjecanja

Više o natjecanju – zadaci , rješenja i rezultati ove i prethodnih godina dostupni su na stranici https://matematika.hr/klokan/

20220502_120455