Obilježili smo Europski dan jezika

admin   26 September, 2023

44Europski dan jezika obilježava se 26.9., i to još od 2001. godine.

I ove je školske godine u OŠ Marija Bistrica obilježen Europski dan jezika u sklopu nastave engleskog i njemačkog jezika  pri čemu se učenike upozorilo na važnost jezika.

Učenje jezika način je pomaganja da bismo bolje razumjeli jedni druge i tako prevladali naše kulturološke razlike.

55Učenje više jezika nosi sa sobom mnoge prednosti: lakše se uče drugi jezici, proširuje se proces razmišljanja i njeguje se kontakt s drugim kulturama.

U obilježavanje Dana jezika uključili su se i članovi radijske skupine koji su pod odmorima puštali pjesme na raznim jezicima.

Kako sve više učenika dolazi u našu školu iz drugih zemalja, učenjem jezika uspostavljamo nova prijateljstva i kontakte.

Učenici 8.r. izborne nastave njemačkog jezika ukrasili su školski pano šalicama koje su ukrasili bojama zastava određenih država i napisali su fazu „Hoćemo li popiti šalicu čaja? Da, rado.” na jeziku određene države
Naš veseli pano možete pogledati na fotografiji ili u predvorju OŠ Marija Bistrica.

Učenici 5.r. su na nastavi sudjelovali u rješavanju kvizova izrađenih u alatu wordwall te su saznali kako se pozdraviti na različitim jezicima te koji su specijaliteti karakteristični za određene države.

Čestitke i bravo svima!

Deutsch lernen macht Spaß! It is fun to learn English!