Obilježili smo Dan ružičastih majica

admin   26 February, 2020

1Kako bismo pomogli zajednici u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju zadnje srijede u veljači u našoj školi učenici i nastavnici oblače ružičaste majice.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja u kojem sudjelujemo već četiri godine.

Raznolikim aktivnostima u školi  i nošenjem ružičastih majica nastojimo podići svijest o problemu vršnjačkog nasilja i pozvati sve da se pridruže i kažu NE!

2 3

Jer nasilje nije cool i svi to jako dobro znamo. Ne bojte se biti iznimka među vršnjacima i ustati protiv nasilja. U vama leži snaga i hrabrosti i te dvije divne vrline tjeraju nas da pošaljemo samo jednu poruku – NASILJE PRESTAJE OVDJE!

6Ideja obilježavanja Dana ružičastih majica nastala je u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke.

Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

4 5

7 8