Našoj učiteljici Aniti Klemar dodijeljeno posebno priznanje za doprinos očuvanju kajkavštine

Dominik Karajić   27 March, 2024

U četvrtak, 21.3 u prostorima Kajkaviane u Fellerovoj zgradu u Donjoj Stubici održana je godišnja izvještajna Skupština društva Kajkaviane. Pritom našoj dragoj učiteljici Aniti Klemar, dodijeljeno je priznanje za uspješnu zauzetost na očuvanju i njegovanju kajkavske riječi u radu s učenicima OŠ Marija Bistrica. Ona u svom radu uspješno angažira i afirmira učenike u dramskom izričaju, autorica je slikovnice ‘Legenda o črnem kipu’ i zbirke dramskih tekstova ‘U čemu je KVAK-a’, dobitnica je brojnih priznanja za profesionalni i volonterski rad u aktivnostima iz područja svog interesa, u kojem posebice skrbi za očuvanje i njegovanje kajkavske baštine.

S ponosom čestitamo još jednom našoj učiteljici s željom da nas i dalje uveseljava svojim interesantno osmišljenim, zanimljivim i nadahnutim scenskim radovima sa svojim učenicima.