Naša škola u petak 26. svibnja proslavila je Dan škole.

Dominik Karajić   28 May, 2023

Proslava je počela već od 9 sati ujutro, razgledavanjem izložbe u samoj školi, a nakon toga u Domu kulture održan je prigodan kulturno-umjetničkim programom. Nakon intoniranja državne himne, otvorio ga je Školski zbor pod ravnanjem Katarine Bašić izvođenjem školske himne, za koju je tekst napisala učiteljica Biserka Ciglenečki, a glazbu Stipe Botica.

U programu su osim zbora i solo točke Emili Vajdić, sudjelovale dramska skupina, recitatori Martina Semper, Juraj Galoić, Lucija Jakopović, Radijska i Medijska skupina, učenici 1. a i 1. b razreda i posebnog razrednog odjela. Od profesora i učitelja u realizaciji programa sudjelovali su Anita Klemar, Katarina Bašić, Danijela Kreber, Ivana Ozimec, Biserka Ciglenečki, Barica Topčić, Sanja Novak, Melita Petriš Banovec, Ana Kaić – Lacković, Agneza Grgić i Jasna Milički.

Sve prisutne na početku je pozdravio ravnatelj OŠ Marija Bistrica Dominik Karajić, koji je pozdravio sve bivše učitelje i ravnatelja škole Zdenka Zorića, koji su se odazvali pozivu, načelnika Općine Marija Bistrica Josipa Miličkog te ravnateljicu DV Pušlek, Jadranku Pezić. U govoru ravnatelj je iskazao zahvalnost svima koji su u pprošlosti i sada dali velik dio sebe kako bi škola bili prepoznata po svojem radu s darovitima i učenicima s teškoćama te osvojila nagradu kao najbolja škola u rang listi kriterija ujednačenih ocjena u osnovnoj i srednjoj školi. Ravnatelj je svima poslao poruku kako bismo svi trebali imati razumijevanja jedni za druge ( učenik, roditelj, učitelj) te raditi na sebi kako bismo zadržali zajedništvo koje je toliko potrebno odrastanju naših učenika. Načelnik Josip Milički također je pozdravio sve prisutne i poručio djeci da mogu biti ponosna što žive u Mariji Bistrici. Zahvalio se je i na pozivu za Dan sporta te mogućnosti da može provesti ugodno vrijeme u igri sa učenicima te istaknuo da je upravio to važno da se osjeti radost koja je bila prisutna taj dan uz mnogobrojne aktivnosti.

Svi zajedno održali su i minutu šutnje u čast svih preminulih učenika i učitelja koji su bili dio škole.

Inače, OŠ Marija Bistrica, zajedno sa područnim školama u Selnici, Lazu i Globočecu pri kraju ove školske godine pohađa 405 učenika. U školi je trenutno 27 razrednih odjela te dva posebna razredna odjela i provodi se poludnevni boravak. Uz osnovnu školu djeluje i osnovna glazbena škola koja ima 11 razrednih odjela i čak 169 učenika.

Trenutno je pri završetku radova nova škola u PŠ Laz, izgrađena je vrtna sjenica u PŠ Selnica, otvoren je natječaj za cjelovitu obnovu za PŠ Globočec, u matičnoj školi napravljeni radovi kako bismo povećali sigurnost učenika te mnogi drugi radovi.

Učenici su sa svojim mentorima i ove godine bili izvrsni na brojnim natjecanjima, na čemu im je na kraju programa posebno zahvalio ravnatelj Karajić, pobrojavši brojne uspjehe. Veliku zahvalu ravnatelj škole uputio je i mnogobrojnim donacijama i ljudima koji su nesebično darivali našu školu. Proslava Dana OŠ Marija Bistrica završila je druženjem i prigodnim domjenkom u školi.