Naša škola ostvarila velika postignuća na Likovno – literarnom natječaju „Poj riči materinske“ Primošten, 2022.

Dominik Karajić   30 March, 2022

Na ovogodišnji literarno – likovni natječaj „Poj riči materinske“ koji je provela Osnovna škola Primošten pristiglo je više od 500 literarnih i likovnih radova. Natječaj se provodi svake godine, a težište je njegovanje hrvatskog jezika i lokalnog izričaja te njegovanje umjetničkog doživljaja i izražavanja djece. Među nagrađenim i pohvaljenim učenicima bili su i učenici naše škole.

U likovnom dijelu natječaja učenik 6.a razreda Domagoj Odorjan osvojio je nagradu u kategoriji fotografija, mentorica Ana Kaić Lacković. U istoj kategoriji natjecali su se i učenici Fran Milošić, 5. razred i Fran Klemar, 8.razred.

U literarnom stvaralaštvu sudjelovali su učenica 3. razreda Julija Klaužer, mentorica Biserka Ciglenečki te učenici viših razreda: Marta Juras, 5. razred, Ema Jantolek, Matija Cicnjak, Manda Hren, 6. razred i Petar Kovačić, 7. razred, mentorica Anita Klemar. Nagrađeni i pohvaljeni te odabrani literarni i likovni radovi objavljeni se u zborniku „Poj riči materinske“, a završna svečanost održana je 14.ožujka 2022. u virtualnom okruženju.

MicrosoftTeams-image (31)

Nastavak je to uspješnih prijava naše škole na značajne natječaje. Dinamičan rad, koncentrirana nastava te izvrsna suradnja s učitelja s učenicima stvorile su obol za daljnji napredak naše škole u smislu prijava na natječaje u različitim područjima. Posebna zahvala učenicima na htijenju da prezentiraju svoje talente i vještine te veliko hvala mentoricama na bezrezervnoj podršci koju daju svojim učenicima i prenose svoja stečena znanja i kompetencije. Jako smo ponosni na vas!