Naša škola obilježila je Hrvatski olimpijski dan

Dominik Karajić   25 September, 2022

2Naša škola je odlučila Hrvatski olimpijski dan obilježiti na drugačiji način te je uz tradicionalno nošenje bijelih majica organizirala utrku za učenike naše škole i predškolce.

U današnje vrijeme prisutna je sve manja tjelesna aktivnost naše djece, stoga su naš ravnatelj škole Dominik Karajić i učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Lelu Babić osmislili cijeli program.

Uz njih i učiteljice naše škole ravnatelj je sudio utrku. Iznimno smo ponosni što smo imali mogućnost priključiti se glavnoj utrci TRAIL ZA DUŠU I TIJELE MIRKO FULIR i paralelno organizirati dječju utrku.

Po malo vjetrovitom vremenu, na parkiralištu ispod Kalvarije, održano je natjecanje u sljedećim kategorijama:

6PREDŠKOLA (dječaci i djevojčice) – 100m

1. i 2. r (dječaci i djevojčice) – 300m

3.i 4. r ( dječaci i djevojčice) – 300m

5. i 6. (dječaci i djevojčice) – 500m

7. i 8. (dječaci) – 500m

7. i 8. (dječaci) – 700m

3Nastupilo je čak 87 natjecatelja, što je sam događaj podiglo na još višu razinu. Učenici su pokazali izraziti borbeni duh te su dali sve od sebe do samog kraja, kako bi pobijedili.

U suradnji s Turističkom zajednicom Marija Bistrica osigurali smo vrijedne medalje za tri prvoplasirana natjecatelja ( posebno za dječake i djevojčice te zahvalnice za sve učenike i predškolce koji su se natjecali, a medalje će im naknadno biti podijeljeno u školi/vrtiću).

Druženje uz pizze, grickalice i sok nastavilo se pod šatorom gdje su i prvoplasiranima podijeljene medalje, koje im je ovom prilikom udijelio načelnik općine Marija Bistrica Josip Milički i predsjednik općinskog vijeća MB Teodor Švaljek.

5Dovoljno o cijelom događaju govori osmijeh i radost svih koji su prisustvovali današnjoj utrci. Kao ravnatelja škole izuzetno me veseli što smo u našoj školi pokrenuli jedan ovakav događaj kako bi utjecali na fizičku aktivnost i zdravlje naših učenika.

Vjerujem kako ćemo nakon ovakvih pozitivnih dojmova, ovu utrku tradicionalno provoditi svake godine te organizirati utrku i za roditelje“ istaknuo je naš ravnatelj Škole. Tablice pobjednika i ukupan redoslijed trkača možete vidjeti u prilogu:

Dječja utrka – pobjednici:

Dječaci / Djevojčice – predškola (do 6. godina)

NOA VINKOVIĆ

DORA PUGAR