Naša se škola uključila i ove školske godine u provedbu Školske sheme.

Dominik Karajić   31 October, 2023
Republika Hrvatska nastavlja s provedbom Školske sheme, odnosno dodjelom besplatnih obroka voća, povrća, mlijeka i mliječnih proizvoda te edukativnim aktivnostima za djecu u osnovnim i srednjim školama s ciljem:
• povećanja unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda te smanjenja unosa hrane s visokim sadržajem masti, šećera i soli u svakodnevnoj prehrani učenika,
• podizanja razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda i
• edukacije učenika u cilju smanjenja otpada od hrane.
Školska shema predstavlja dobrovoljni, dodatni program, koji uz cjelogodišnji školski program prehrane učenika i sudjelovanje učenika u njezinim drugim mjerama, pozitivno utječe na poboljšanje prehrambenih navika djece školske dobi te razvija povezanost i pozitivan odnos djeteta prema prirodi i okolišu, kao i zajednici u kojoj živi i djeluje. Uz besplatne obroke učenici u našoj školi dobivaju dodatno ponudu voća i mliječnih proizvoda u prehrani.