Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Marija Bistrica uz brojne uzvanike sudjelovala je i naša škola.

Dominik Karajić   11 July, 2022

Dan Općine Marija Bistrica, koji se slavi 13. srpnja, svečano je obilježen u petak 8. srpnja., a svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Marija Bistrica, održana je u Hotelu Kaj.

Na svečanoj sjednici dodijeljena su i mnogobrojna priznanja Općine. Zahvalnicu uz 10. obljetnicu postojanja dobila je Udruga vinara, vinogradara i podrumara ”Vinski Vrh”, a priznanja su dobili Osnovna škola ”Marija Bistrica” uz 170. obljetnicu, NK ”Mladost” uz 90. obljetnicu te nekoliko pojedinaca. Zlatko Topolovec dobio je priznanje povodom odlaska u mirovinu kao zahvalu za njegov predan rad u Općini Marija Bistrica, medicinska sestra Štefica Skuliber, na prijedlog mještana za predanost i stručnost prema pacijentima, Danica Bajs, te  Snježana i Dragutin Škvorc  za nesebičnu pomoć oko organizacije biciklijade ”Selnica – Gusakovec”, te vjeroučiteljica Barbara Sipina za dugogodišnji izvrsni rad te organizaciju projekta ”I u mojoj školi živi Vukovar”. I ove godine prema prijedlogu Osnovne škole Marija Bistrica novčanom nagradom u iznosu od 1.000,00 nagrađeni su učenici koji su tijekom školovanja postigli najviše uspjeha na različitim poljima i tako dali najveći doprinos ugledu škole i mjesta Marija Bistrica. To su Tomislav Joć, Lovro Klancir i Fran Klemar.

U ime nagrađenih ravnatelj škole Dominik Karajić, zahvalio se je još jednom na kontinuiranom praćenju Općine u svemu što Škola radi, pritom naglasivši kako ne treba dodatno istaknuti važnost osnovnoškolskog odgoja u našoj Općini. Ravnatelj je istaknuo važnost odgoja upravo iz razloga jer u školi svi učenici mogu izraziti svoje potencijale i usavršavati svoje talente pod vodstvom vrijednih učiteljica i učitelja te je čestitao još jednom učenicima na dodijeljenim nagradama i postignućima. Kako se u školama puno radi i na formiranju ličnosti, ravnatelj je istaknuo kako je iznimno ponosan na priznanje vjeroučiteljice Barbare Sipine koja puno svojim radom utječe kako bi u učenicima razvila empatiju i osjećaj za one koji su u potrebi. Ravnatelj je istaknuo kako ima dobru suradnju s rektorom nacionalnog svetišta MBB Domagojem Matoševićem i Županijom KZŽ te se zahvalio županu Željku Kolaru na velikoj brigi oko izgradnje PŠ Laz, stradaloj u potresima.