Mjesec hrvatske knjige u OŠ Marija Bistrica

Dominik Karajić   9 November, 2023

Gostovanje Marice Milčec i Bojane Meandžije u OŠ Marija Bistrica

Čast nam je bila ugostiti, prvi put u našoj školi, dvije autorice koje su se predstavile sa svojim književnim djelima.

Marica Milčec autorica serije dječjih ekoloških slikovnica i bogate zbirke antologijskih priča Svaka je mrvica važna, učenicima od 1. do 4. razreda, 2. studenoga predstavila je svoje šaljive priče te s njima osmislila i kraću predstavu. Jedno divno druženje mališana s pravim majstorima pisane riječi za djecu možemo zaokružit autoričinom porukom učenicima: Svatko je u nečemu dobar, svatko je u nečemu bolji od ostalih! Bravo, svi imate pravo!

Bojana Meandžija autorica je autobiografskoga romana Trči! Ne čekaj me… u kojem govori o odrastanju mlade osobe u skloništu za vrijeme Domovinskog rata. Svjedočenjem, koje je pretočila u pisane riječi, zakoračili smo u mjesec u kojem nastojimo ne zaboraviti sve one koji su izgubili nešto – život, dom, djetinjstvo, mir… puno toga! Autorica je uspjela pobuditi suosjećanje kod učenika za ne tako davne događaje koji se ne zaboravljaju. Književnom susretu, 7. studenoga, prisustvovali su učenici 7. i 8. razreda sa svojim učiteljima i knjižničarkom.