INTERNATIONAL DANCE OPEN 2022.

Dominik Karajić   11 May, 2022

U želji da u našoj Općini obogatimo sadržaj i program izvanškolskih aktivnosti za djevojčice, naša škola uz NK Mladost, potpisala je suradnju i s plesnom skupinom „Arka“.

Trenutno je u plesnu skupinu uključeno preko 60 djevojčica iz naše škole.

Natjecanje na kojem je sudjelovalo oko sedam tisuća plesača iz cijelog svijeta sudjelovala je i plesna skupina „Arka“. Na natjecanju je sudjelovalo natjecatelja raznih dobnih skupina, kategorija i vrsta plesa (od break dancea, hip hopa, jazzdanca, baleta, suvremenog plesa, showdancea…)
Klub ARKA natjecao se u više kategorija sa raznim dobnim skupinama u showdanceu. Sudjelovali smo sa deset koreografija i osvojili četiri prva mjesta i šest drugih mjesta što je stvarno odličan rezultat.
Plesačice iz Marije Bistrice sa koreografijom ŠKOLARKE (1. do 4. raz.)- showdance osvojile su 1.mjesto i velike djevojke iz viših razreda odlično 2.mjesto u showdanceu sa koreografijom HARRY POTTER.
Djeca su stvarno postigla odlične rezultate obzirom da su početnice. Tu dolazi do izražaja njihova zainteresiranost i trud.
Iznimno smo ponosni na rad kluba i trud učenica, kao i na roditelje koji odvajaju svoje vrijeme kako bi njihova djeca usvajala dodatna znanja i pozitivno utjecala na svoje zdravsteno stanje.