Humanitarne akcije u našoj školi

Dominik Karajić   15 January, 2024

I ove godine najljepša božićna priča ispričana je u našoj školi..

Naša škola već dugi niz godina uspješno organizira i provodi različite humanitarne aktivnosti. Svaka humanitarna akcija za cilj ima pružanje pomoći onima kojima je najpotrebnije. Iako je namjena gotovo uvijek različita, cilj ostaje isti – otvoriti srce i pomoći, poticati među učenicima na solidarnost, empatiju i razumijevanje prema onima koji nemaju.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti učenicima, roditeljima i učiteljima, koji su bili dio organizacije i realizacije naših humanitarnih akcija.

Na potrebu naših učenika teškog imovinskog stanja i obitelji u potrebi iz Vukovara, nismo oklijevali i brzo smo se bacili u izradu božićnih ukrasa, razrednih jaslica, prikupljanju hrane i drugih potrepština.

Dobrog raspoloženja i božićnog duha nam nije nedostajalo zato što smo znali smisao naših akcija.

Humanitarna akcija “Iskra dobrote”

Već tradicionalno uključili su svi razredni odjeli, te sekcije koje djeluju pri Učeničkoj zadruzi “Srčeke”, izradivši prigodne ukrase s temom Božića. Učenici učeničke zadruge su treće adventske nedjelje na Bistričkom trgu, prodavali svoje radove. Upoznavši zajednicu s radom, te usto se podružili i zabavili. Preostali proizvodni, prodavali su se narednim danima u školi. U humanitarnoj akciji skupljeno je 417, 75 eura. Skupljena sredstva bit će namijenjena učenicima slabijeg imovinskog statusa.

Humanitarna akcija “Razredne jaslice”

Jedan od projekata naše škole je izrada razrednih jaslica.
I ove godine su u projektu sudjelovali svi razredi, veliki i mali, pod vodstvom svojih vjeroučiteljica i vjeroučitelja: organizirali su se u timove i marljivo radili te su u četvrtak 14.12. prezentirali svoje radove ispred školske zbornice.
U nedjelju 17.12. održala se prodajna izložba u župi, gdje prikupljeni novac ide u humanitarnu kasu škole za potrebe naših učenika teškog imovinskog stanja.

U humanitarnoj akciji skupljeno je 350,00 eura.
Humanitarna akcija ” Za socijalnu samoposlugu humanitarne udruge Duga u Vukovaru

Prilikom odlaska naših učenika u posjet Vukovaru i ove godine naše srce kucalo je za najpotrebitije i najsiromašnije te su tom prilikom donirali socijalnoj samoposluzi humanitarne udruge Duga u Vukovaru, preko 350 kg različitih osnovnih prehrambenih i higijenskih proizvoda.

Detaljniji popis proizvoda možete pročitati u prilogu.

Donirani proizvodi:

•  Suhi kvasac – 5 kom
    •  Sok od breskve – 1,5 l
    •  Kokosovo brašno – 250 g
    •  Higijenski proizvodi – 77 kom (četkice, sapun, pasta)
    •  Wc papir – 10 kom
    •  Papirnati ručnici – 3 kom
    •  Papirnate maramice – 10 paketića
    •  Higijenski ulošci – 3 kom
    •  Spužvice – 8 kom
    •  Štapići za uši – 7 kom
    •  Blazinice – 1 kom
    •  Šamponi – 20,5 l
    •  Tek. Sapun – 11,5 l
    •  Vlažne maramice – 27 kom

Humanitarna akcija “Za 1000 radosti – Na strani dobra”

Početkom prosinca započela je provedba nacionalnog programa Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti – Na strani dobra“, kojem se prikuplja pomoć za najsiromašnije obitelji diljem Hrvatske. U tu svrhu i naša škola opet je pokazala veliku empatiju za ljude te se uključila u prikupljanje novčanih sredstava. U humanitarnoj akciji prikupljeno je 450,00 eura.

Humanitarnu akciju i ove godine poduprlo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske na tragu dugogodišnje suradnje s Hrvatskim Caritasom, a u našoj školi provela ju je vjeroučiteljica Barbara Sipina.

Još jednom hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovim humanitarnim akcijama!

Hvala svim dobrim ljudima koji su nas podržali ..

Hvala svima koji su dali svoj prilog, hvala roditeljima naših učenika koji su podnijeli veliki financijski teret…

Najviše hvala našim učenicima koji su bili neumorni u prodaji i izradi svih ukrasa, na vas smo posebno ponosni.

Hvala učiteljima koji su usadili našim učenicima pravu vrijednost i ljubav.

Dobri duh u ljudima je opet prošao našom školom.