Humanitarna akcija ZA UKRAJINU!

Dominik Karajić   23 March, 2022

Poštovani i dragi učenici i roditelji, obavještavam vas da u našoj školi provodimo humanitarnu akciju za Ukrajinu i pozivamo vas na sudjelovanje. U ovim teškim vremenima, u kojima bi mir i napredak trebali biti samorazumljivi, milijuni ljudi napuštaju svoje domove i iz ratnih područja Ukrajine odlaze u neizvjesnost. Prognanicima i izbjeglicama potrebna je žurna pomoć. Caritas je pokrenuo humanitarnu akciju „I sitno je bitno“ kojom se prikupljaju prehrambene i higijenske potrepštine za stradali ukrajinski narod. U duhu dosadašnjeg humanitarnog djelovanja naše škole, pozivam vas i sada da se svi zajedno aktivno uključimo u ovu akciju. U suradnji i komunikaciji s djelatnicima Caritasa, dogovoreno je da se prikupljaju sljedeći proizvodi:

•   HRANA:   konzervirana hrana  (mesne i riblje konzerve,  gotova jela,  kompoti,  juhe u vrećici,  pekmezi)
•    HIGIJENA:  sapuni gelovi za tuširanje šamponi za kosu paste za zube četkice za zube jednokratne britvice higijenski ulošci
•    ZA DJECU: pelene kreme za djecu dječji šamponi dječje paste za zube dječje četkice za zube vlažne maramice
Sve vas pozivamo i ljubazno molimo da se uključite u ovu humanitarnu akciju i sukladno svojim mogućnostima donirate neke od navedenih proizvoda. U ovom trenutku, ljudima su potrebni proizvodi koji se mogu odmah konzumirati pa je potrebno prikupljati samo navedene proizvode.
Tijekom trajanja akcije, donirane proizvode učenici donose u svoje matične učionice.
Akcija traje od srijede 23. ožujka do petka 1. travnja.
Svima unaprijed HVALA!