U našoj školi provedena još jedna humanitarna akcija „Za Ukrajinu“

Dominik Karajić   19 April, 2022

MicrosoftTeams-image - 2022-03-23T074533.985 – kopijaViše od 4,2 milijuna ljudi, od kojih su većina žene i djeca, izbjeglo je u susjedne zemlje, u kojima, prestravljeni i traumatizirani, traže sigurnost i zaštitu. I u Hrvatsku pristižu izbjegla djeca, ostavljajući iza sebe stabilnost i bezbrižnost djetinjstva. Zbog ratnih sukoba najviše pate upravo djeca, a proživljene traume mogu ostaviti posljedice za cijeli život. Stoga je nužno osigurati im ono najosnovnije, hranu i ostale potrepštine.
Prognanicima i izbjeglicama potrebna je žurna pomoć. Caritas je pokrenuo humanitarnu akciju „I sitno je bitno“ kojom se prikupljaju prehrambene i higijenske potrepštine za stradali ukrajinski narod.

Kako bismo odgovorili na ovu tešku situaciju i pomogli djeci i njihovim obiteljima, naša škola je i ovaj put otvorila „svoje oči i svoje srce“ i pokrenula akciju prikupljanja. Prikupili smo veliku količinu donacija koju smo proslijedili Caritasu Zagrebačke nadbiskupije.
Koliko su se naši učenici, roditelji i učitelji odazvali akciji dokaz su i ogromni paketi i kutije svih navedenih potrepština.
HVALA svima koji su se na bilo koji način odazvali i sudjelovali u ovoj plemenitoj gesti pomoći potrebitima, a veliko hvala i inicijatorici akcije, našoj vjeroučiteljici Barbari Sipini!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️💛💙💛💙💛