Europski dan jezika

admin   28 September, 2020

3Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se 26.9., i to još od 2001.

I ove je školske godine u našoj školi, uz pridržavanje propisanih epidemioloških mjera, obilježen Europski dan jezika u sklopu nastave engleskog i njemačkog jezika.

Učenike se upozorilo na važnost učenja jezika.
Učenje jezika način je pomaganja da bismo bolje razumjeli jedni druge i tako prevladali naše kulturološke razlike.
4Učenje više jezika nosi sa sobom mnoge prednosti: lakše se uče drugi jezici, proširuje se proces razmišljanja i njeguje se kontakt s drugim kulturama.

Osim toga učenici 8.r. izborne nastave njemačkog jezika ukrasili su školski pano mačkama koje su uresili bojama zastava određenih država te ponekim činjenicama o određenim državama.

Jeste li znali…?

Danas se širom svijeta svakodnevno govori preko 6900 jezika.
I među njima najmanje njih 20 ima jednu značajku- oni imaju različite pojmove samo za crnu, bijelu i crvenu boju. Europljani koriste nazive za puno više boja, a one se čak koriste i za izražavanje emocija, karakteristika, na primjer:
English: to see red= to be very angry
Deutsch: grün vor Neid= biti zavidan

Bravo svima!

Deutsch lernen macht Spaß! It is fun to learn English!