Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u OŠ Marija Bistrica

admin   17 October, 2022

564Svake godine u mjesecu listopadu u našoj školi obilježavamo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U ponedjeljak 17. listopada organizirali smo satove SRO-a sa svim razredima kako bi učenici i njihovi razrednici mogli složiti mali kutak s plodovima zemlje, zajednički stol, pomoliti se u razredu, pročitati prigodne tekstove i razgovarati s učenicima.

Ovom prigodom posjetio nas je i rektor Hrvatskog nacionalnog Svetišta Majke Božje Bistričke Domagoj Matošević koji je posvetio peciva, kruhove i kolače koje su učenici donijeli.

IMG_1466Ovim putem zahvaljujemo i obitelji Pavlović iz pekare Bio zrno koji su ispekli kruh za našu zbornicu i time nas ugodno iznenadili.

Nakon blagoslova, učenici su se sa svojim nastavnicima uputili  u šetnju/nastavu u prirodi gdje su imali organizirane sportske aktivnosti, posjete OPG-ovima ili radionice na otvorenom….. glavni motiv je bio kretanje i druženje.

U školskim prostorima postavljena je likovna izložba i izložba fotografija, te je izrađena digitalna knjiga s radovima učenika.

Digitalnu knjigu možete pogledati na sljedećoj poveznici – Digitalna knjiga

IMG_20221017_095305  IMG-20221017-WA0054

„Blago danu koji počne mirisima kruha !“

Izuzetno smo ponosni na učenike, učitelje, roditelje, a ovom prilikom i svim mještanima Općine koji su uveličali ovakav hvalevrijedan događaj. U cilju osvještavanja naših učenika o potrebi i važnosti kruha za sve ljude potrudili smo se organizirati ovaj dan na poseban način. Sjetili smo se u svojim molitvenim zahvalama, svih onih koji nemaju kruha u izobilju kao mi, koji smo ga u mogućnosti blagovati svaki dan. Zbog svega navedenog  izrazito je važno da kruh ne bacamo i adekvatno ga skladištimo. Iz tog razloga za učenike smo dodatno  planirali i organiziranu šetnju kako bi se upoznali s plodovima koju nam zemlja daje. Naši učenici su imali prilike posjetiti i obrte te sami izrađivati Licitarska srce i pripremati pekarske proizvode. Ono što nas je posebno razveselilo u obilježavanju su mještani koji su otvorili svoje domove našim učenicima i omogućili im nezaboravne trenutke zajedništva.