Dan jezika u PŠ Globočec

admin   29 September, 2023

88Svake godine u našoj školi s oduševljenjem obilježavamo Europski dan jezika. Inicijativa za ovaj dan potječe iz 2001. godine, kada su ga zajednički pokrenuli Vijeće Europe i Europska unija. Od tada, škole diljem Europe organiziraju različite aktivnosti kako bi promovirale raznolikost jezika i kultura.

Učenje stranih jezika obogaćuje život pojedinca, kako osobno tako i profesionalno. To otvara vrata mnogim prilikama. Europski dan jezika pruža nam priliku da zajedno slavimo jezičnu raznolikost i vrijednost učenja stranih jezika.

Naši učenici su s velikim veseljem sudjelovali u svim aktivnostima i stekli nova saznanja o važnosti jezične raznolikosti u Europi i šire. Možete pogledati video i saznati kako su djeca u PŠ Globočec obilježila Europski dan jezika 26.9.

Video – poveznica