Dabar 2021 – 10 zlatnih diploma!

Web tim   7 December, 2021

Dabar2021Od 8. do 12. studenoga održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Natjecanju je pristupilo ukupno 42 553 učenika iz cijele Hrvatske.

Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjeluju već šestu godinu, ali ove godine postigli su najbolje rezultate do sada.

Sudjelovali smo s 35 učenika u tri kategorije: MiliDabar (3. i 4.r.), KiloDabar (5. i 6.r.) i MegaDabar (7. i 8.r.).

Nakon natjecanja, Organizacijski odbor Dabra objavio je 10 % najboljih rezultata među kojima se našlo čak 10 učenika iz naše škole a to su:

Magdalena Švaljek (3b) – kategorija MiliDabar

Marta Juras (5a), Marija Gereci (5a), Petar Dijanić (6a), Patrik Petric (6c), Luka Sugnetić (6a), Bruno Muhek (6c), Lana Tuđek (6c) – kategorija KiloDabar

Juraj Galoić (7b), Lovro Klancir (8c) – kategorija MegaDabar

Svaki učenik je sudjelovanjem (rješavanjem testa i ispunjavanjem ankete) ostvario pravo na digitalnu značku i diplomu, a najboljih 10% učenika dobili su i posebnu značku i zlatnu diplomu.

Natjecanje su vodile učiteljice Tamara Januš za natjecatelje u drugoj i trećoj kategoriji  i učiteljica Andreja Borović za natjecatelje u trećoj i četvrtoj kategoriji.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama na odličnim rezultatima.