Na Međunarodnom natjecanju Sonus op.7 naša škola postigla je vrhunske rezultate!

Dinko Krstinić   31 March, 2022

Na Međunarodnom natjecanju mladih glazbenika „Sonus op. 7“ ovog su vikenda nastupili naši teoretičari, natjecavši se u disciplini Solfeggio. Učenik trećeg razreda Andrej Ciković u prvoj kategoriji osvojio je 1. nagradu, a tročlani stručni žiri ocijenio ga je s 91 bodom. U istoj kategoriji natjecale su se i učenice četvrtog razreda Leda Fulir i Karla Česi koje su također osvojile 1. nagrade, Leda 95,67 te Karla 95 bodova. Učenica četvrtog razreda Iris Lešković, kojoj je ovo bilo prvo glazbeno natjecanje, u prvoj je kategoriji osvojila 89 boda i 2. nagradu.

WhatsApp Image 2022-03-31 at 10.51.17U trećoj kategoriji (kategoriji srednjih glazbenih škola) natjecao se i učenik šestog razreda, prošlogodišnji laureat discipline Solfeggio – Tomislav Joć, koji je i ove godine briljirao te osvojio 1. nagradu i prvo mjesto u ukupnom poretku. Mentor učenicima bio je profesor Dinko Krstinić.

Tomislav se ove godine u trećoj kategoriji natjecao i u disciplini Klavir, te osvojio visoku drugu nagradu sa 89,40 bodova. Tomislavu je mentorica bila profesorica Dina Dorotić.

Nekoliko dana ranije na istom natjecanju, našu su školu predstavljali i žičani instrumenti. U disciplini Tambure – brač, u drugoj kategoriji pod mentorstvom profesora Ivana Šarkanja, učenik četvrtog razreda Bruno Muhek osvojio je 2. nagradu (88,33 bodova), dok je Zlatko Hanžek u istoj kategoriji na bisernici osvojio 1. nagradu (90,00 bodova). Zlatkova mentorica bila je profesorica Tatijana Lenart. U disciplini Violina, pod mentorstvom profesorice Tanje Prgomet, u prvoj kategoriji 2. nagradu (87,50 bodova) osvojila je učenica drugog razreda Julija Šaka, a u trećoj kategoriji 2. nagradu (86,75 bodova) učenica petog razreda Sara Šagud. Bruno Ivan

Čestitamo učenicima, njihovim mentorima i korepetitorici na odličnom uspjehu!

Na glazbenom natjecanju koje se ove godine održavalo od 19. – 26. ožujka natjecalo se ukupno 350 učenika iz cijele države i regije.

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus manifestacija je koja se održava svake godine s uglednim hrvatskim i, od 2017. godine, stranim glazbenim pedagozima kao članovima Ocjenjivačkoga suda. Suorganizator natjecanja i domaćin  je Glazbena škola Alberta Štrige Križevci. Mjesto je to na koje se natjecatelji i njihovi mentori rado vraćaju i koje je izvrsna pozornica glazbenih ideja, emocija, glazbene budućnosti i novih ideja.

Natjecanje se od 2019. godine održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.