MAT liga

admin   22 December, 2021

1U četvrtak 16. 12. 2021. godine u našoj školi održano je zimsko kolo matematičkog natjecanje MAT liga. MAT liga je ekipno natjecanje nastalo sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika u učenju te poticanju zajedništva i timskog rada. Provodi se tijekom školske godine kroz četiri kola, jesensko, zimsko, proljetno i ljetno. Ekipu čine dva učenika iz iste generacije.

Ove godine u MAT ligi natjecalo se 4 190 učenika iz 229 škola te 122 grada Republike Hrvatske.

20211220_214039Naša škola po prvi puta se uključila u MAT ligu. U ovom kolu sudjelovali smo sa osam ekipa, tri ekipe učenika 5. razreda, dvije ekipe učenika 6. razreda, jednom ekipom učenika 7. razreda i dvije ekipe učenika 8. razreda.

Čestitamo svim učenicima koji su se prijavili na natjecanje te motivirano, strastveno i predano rješavali matematičke zadatke.

Posebno pohvaljujemo Lovru Klancira i Tomislava Joća koji su među 152 ekipe 8. razreda osvojili 12 mjesto.