Lidrano

admin   8 March, 2016

1. ožujka 2016. godine učenici Osnovne škole Marija Bistrica sudjelovali su na županijskoj razini smotre Lidrano.

U kategoriji pojedinačnih nastupa nastupila je Lara Špoljarec, učenica 5.c razreda. Izvela je recital Bistrica sastav ljen od stihova pjesnikinje Branke Jagić i pjesnika Josipa Ozimca.

Uvježbala ju je mentorica Biserka Ciglenečki.

Učenike je pripremila mentorica Antonija Čekolj.

U kategoriji dramsko-scenskog nastupa natjecali su se učenici Dramsko-scenske skupine (Maja Pavlović, Ivona  Plečko, Ivona Piščak, Dilara Kušić, Ana Pelko, Eva Kruhak, Nika Kramar, Iva Čukman, Ivan Habazin, Dorijan  Čvek) s dramsko-scenskom igrom Stvarna televizija.

Škola se predstavila i radijskom igrom Legenda o črnem kipu, koja je sa županijske razine proslijeđena na državnu  razinu.

Radijsku igru pripremili su učenici Novinarske skupine s mentoricom Melitom Petriš-Banovec.

Navedeni pojedinačni nastup, dramsko-scensku igru i radijsku igru moći ćete pogledati/poslušati na priredbi  povodom Dana hrvatskog jezika,  18. 3. 2015. godine.