Dabar 2023 – ponovno 10 zlatnih diploma!

admin   30 November, 2023

Dabrica u školiOd 13. do 17. studenoga održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Natjecanju je pristupilo ukupno 49 065 učenika iz cijele Hrvatske.

Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjeluju već sedmu godinu, ali ove godine ponovno su postigli odlične rezultate!

Sudjelovali smo s 47 učenika u tri kategorije: MiliDabar (3. i 4.r.), KiloDabar (5. i 6.r.) i MegaDabar (7. i 8.r.).

Nakon natjecanja, Organizacijski odbor Dabra objavio je 10 % najboljih rezultata među kojima se našlo čak 10 učenika iz naše škole a to su:

Jan Ciković, Eva Grbić, Iva Pezić – kategorija MiliDabar

Filip Dijanić (6c), Emanuel Jeličić (6a), Josip Klapač (6b) – kategorija KiloDabar

Ema Vajdić (7c), Lana Tuđek (8c), Marta Juras (7a), Patrik Petric (8c) – kategorija MegaDabar

Svaki učenik je sudjelovanjem (rješavanjem testa i ispunjavanjem ankete) ostvario pravo na digitalnu značku i diplomu, a najboljih 10% učenika dobili su i posebnu značku i zlatnu diplomu.

Natjecanje su vodile učiteljice Tamara Januš i Tatjana Flegar Galoić za natjecatelje u drugoj kategoriji  i učiteljica Andreja Borović za natjecatelje u trećoj i četvrtoj kategoriji.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama na odličnim rezultatima.