NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS 2021.

admin   29 October, 2021

U našoj je školi 26. listopada održano Natjecanje u čitanju naglas, na kojem je sudjelovalo 18 čitatelja. Zadatak im je bio da pred prosudbenom komisijom u predviđenih pet minuta predstave sebe i djelo koje čitaju, obrazlože svoj odabir na što kreativniji i inovativniji način te izražajno pročitaju naglas odabrani ulomak iz djela.

Prema unaprijed zadanim kriterijima komisija je izdvojila i ocijenila kao najbolje nastup Lucije Jakopović (mentorica Biserka Ciglenečki) i Eme Šagud (mentor Marinko Micak), koje su tako dobile priliku predstavljati školu na županijskoj razini Natjecanja, u studenome u Općinskoj knjižnici Marija Bistrica. U čitanju su još sudjelovali: u nižoj kategoriji – Marko Grgić, Karlo Klemar, Sara Kuntić, Eva Mikuš, Lea Jakopović, Marta Juras, Dora Šimunec, Vida Škrlec, Josipa Tomorad; u višoj kategoriji – Ema Jantolek, Doris Kamenar, Lorena Majcen, Luka Sugnetić, Sara Šagud, Emili Vajdić, Vita Vedrina.
Čestitamo čitateljicama i njihovim mentorima!
S lijepim dojmovima ovogodišnjeg natjecanja u našoj školi, veselimo se brojnijem sudjelovanju i nastavku idućih godina!