Upute učenicima i roditeljima o obavezi praćenja nastave na daljinu

Vesna Brlek   24 April, 2020

šk2

Dragi učenici,

možda neki od vas nisu najozbiljnije shvatili svoje obaveze u nastavi na daljinu pa od samog početka nisu pratili nastavu i nisu redovito odrađivali zadatke. Nakon nekog vremena prikupilo se puno neodrađenih zadataka. U neku ruku, možemo razumjeti vas djecu, da vam okruženje vašeg doma nije moglo zamijeniti školske učionice, a laptop, tablet ili mobitel vaše učitelje. No kako će nastava na daljinu trajati do kraja školske godine za učenike 5.-8. razreda, a učenici bi trebali biti ocijenjeni iz aktivnosti u „nastavi na daljinu“ te odrađivanja još nekog složenijeg zadatka, savjetujemo vam da, oni koji do sada nisu bili redoviti, od sada počinju redovito pratiti nastavu i odrađivati zadatke. Važno je da tražite i prihvaćate pomoć predmetnih učitelje. Obratite im se s povjerenjem ako imate problema u svladavanju pojedinog predmeta.

Dragi roditelji,

ukoliko vaša djeca nisu sama ili uz vašu pomoć u stanju organizirati praćenje nastave i odrađivanje zadataka, nudimo vam mogućnost dolaska u školu i stručne pomoći u tome. Kod toga ćemo se svi skupa morati pridržavati epidemioloških mjera, što znači da učenici, koji trebaju pomoć, prethodno moraju nazvati školu na broj 469 161 (između 9 i 13 sati) kako bi se dogovorio raspored dolazaka. Kod dolaska treba imati na sebi masku, oprati i obavezno dezinficirati ruke. Učenici će u školi dobiti uputu kako pratiti nastavu i odrađivati zadatke, kako organizirati svoje vrijeme da bi bili uspješni u tome i kome se obratiti ukoliko se nađu u bilo kakvom problemu. Ima i na internetu dobrih uputa kako se kod kuće organizirati za praćenje nastave i učenje, a možete ih pogledati na slijedećem linku

Stručna služba i ravnateljica