admin   1 June, 2023

DRAGI UČENICI 8. RAZREDA I RODITELJI!

MZO je objavilo ODLUKU O UPISU UČENIKA U 1.RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

Tom odlukom utvrđuje se postupak i način upisa učenika, broj upisnih mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola te rokovi za prijavu i upis učenika.

Najvažnije odredbe:

Učenici se prijavljuju i upisuju u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. elektroničkim načinom preko mrežne stranice Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ).

Sve obavijesti i upute su na stranici srednje.e-upisi.hr.

Početak prijave u sustav počeo je 29.5.2023. (prijava se vrši na stranici srednje.e-upisi.hr)

Kandidati se u sustav prijavljuju odabirom gumba „Prijava“, „Prijava preko AAI“ i unosom svojih „@skole.hr“ računa i lozinke. Nakon ulaska u sustav, kandidati moraju pregledati podatke na kartici „Moji podaci“ i eventualne nepravilnosti prijaviti svom razredniku.

Dana 28.6.2023. godine (srijeda) počinju prijave srednjoškolskih programa – UPISI U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE na stranici srednje.e-upisi.hr.

Prijave u aplikaciju možete obaviti kod kuće ili u školi u dogovoru s  pedagoginjom u četvrtak 29.6.2023. godine u vremenu od 9,00 do 12,00 sati.

Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se želi upisati, a zatim i ostali, željenim redom. Važno je da kandidati provjere jesu li im svi obrazovni programi na listi prioriteta poredani prema njihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa odnosno škola, nikakve izmjene neće više biti moguće.

Završetak prijava obrazovnih programa je 7.7.2023. godine (petak).

Ukoliko je učenicima potrebna potvrda školskog liječnika za određeno zanimanje, istu mogu nabaviti u Domu zdravlja u Zlataru (u školskoj ambulanti)  10. i 11.7.2023. godine u vremenu od 8,00 do 13,00 sati.

Molimo učenike i roditelje da svakodnevno prate stranicu srednje.e-upisi.hr jer se tamo nalaze sve važne informacije u vezi prijava i upisa.

Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja na obrascu – UPISNICI, koji će biti dostupan na mrežnoj stranici NISpuSŠ –a (Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole) koji je dužan donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem u srednju školu između 10. i 13.7.2023. godine, odnosno u vremenu kada i kako to srednja škola odredi.

Učenici mogu doći po UPISNICU i u školu u stručnu službu u vremenu od 8,00 do 14,00 sati.

Svima želimo puno uspjeha!

PRIJAVA UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

LJETNI UPISNI ROK

Opis postupka

Početak prijave u sustav 29.5.2023.
Prijava obrazovnih programa 28.6. do 7.7.2023.
Prijava programa koji zahtijevaju dodatne provjere 28.6. do 2.7.2023.
Dostava dokumentacije:

– Stručnog mišljenja HZZ-a za programe koji to zahtijevaju

– Dokumenata kojima se ostvaruju dodatna prava za upis (dostavljaju se putem srednje.e-upisi.hr)

28.6. do 6.7.2023.

Provođenje dodatnih ispita, provjera i unos rezultata 3.7. do 6.7.2023.
Brisanje kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete s lista 6.7.2023.
Unos prigovora 7.7.2023.
Objava konačnih ljestvica poretka 10.7.2023.
Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program:

1) Upisnica (obavezno za sve učenike) – dostavlja se elektronički putem srednje.e-upisi.hr ili dolaskom u školu na propisani datum

2) Potvrda liječnika školske medicine – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum

3) Potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba  medicine rada – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum

10.7. do13.7.2023.

Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 14.7.2023.
Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 7.8.2023.