Učenici OŠ Marija Bistrica sudjelovali su u zanimljivoj i poticajnoj radionici „Priča o Vedranu“ .

Dominik Karajić   2 December, 2021

„Priča o Vedranu“

262500754_1259342374586476_3283919096627050127_nUčenici 3.a, 3.b i posebnog odjela OŠ Marija Bistrica sudjelovali su u zanimljivoj i poticajnoj radionici „Priča o Vedranu“ . Radionica je održana 30.11., online, u suradnji s udrugom „Korablja“, koja je dio mreže udruga „Arka“ koje se bave promicanjem socijalne integracije osoba s intelektualnim invaliditetom. U našoj školi svake godine obilježavamo Dan osoba s invaliditetom 3.prosinca, te smo se rado uključili u ovaj projekt. Sudionici radionice bili su naši učenici, članovi udruge „Korablja“ i poznata dječja književnica Željka Horvat Vukelja koja je učenicima pročitala slikovnicu „Priča o Vedranu“.  Vedran je  25 godišnji mladić koji je na intelektualnoj razni trogodišnjaka. Iako njegovo ponašanje ponekad može izgledati neobično, on je osoba koja nam pruža primjer svojom druželjubivošću, brižnošću i srcem za druge. Dan osoba s invaliditetom upravo nas usmjerava da osobe s invaliditetom ne promatramo kroz njihovu poteškoću, već ponajprije kroz njihove mnogobrojne vrijednosti i vrline, te da s njima dijelimo svoja svakodnevna iskustva na obostranu radost. Zahvaljujemo udruzi „Korablja“ na prekrasnom iskustvu za naše učenike.