Učenici i učiteljice PŠ Selnica otvorili Mjesec hrvatske knjige u Općinskoj knjižnici i čitaonici Marija Bistrica

admin   17 October, 2019

1Povodom početka Mjeseca hrvatske knjige koji se svake godine održava od 15. listopada do 15. studenog, učenici PŠ Selnica sa svojim učiteljicama Anitom, Marinom i Agnezom posjetili su Općinsku knjižnicu i čitaonicu Marija Bistrica.

Ovogodišnji moto manifestacije Mjeseca hrvatske knjige je U ritmu čitanja, a posvećena je glazbi.

Učiteljica u mirovini Marica Micak, pročitala je učenicima nekoliko priča i pjesama o jeseni, plodovima jeseni i pekarskim proizvodima. Učenici su pažljivo slušali, a zatim postavili puno pitanja u vezi pravljenja kruha i peciva u prošlosti.

3 6

Učenici su imali i likovnu radionicu gdje su pokazali svoju kreativnost u izradi životinjskih likova od lišća.

Posjetili su i pekaru BIO ZRNO gdje su učenici sudjelovali u izradi kruha, peciva i drugih pekarskih proizvoda.

Nakon osvježenja sladoledom, sretni, zadovoljni i puni dojmova vratili su se svojim kućama.

5 4

s1 s2