Svjetski dan kazališta za djecu i mlade

admin   22 March, 2018

DSC_0889U nedjelju 18.ožujka Dramska skupina OŠ Marije Bistrice sudjelovala je na manifestaciji Svjetski dan kazališta za djecu i mlade u Loboru. S nama su nastupali učenici Osnovne škole Mače, učenici Medijske družine Srednje škole Zlatar i Dramske grupe MAG Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Zaboka koji ove godine predstavljaju Krapinsko – zagorsku županiju na Državnoj smotri LIDRANO.

Dan kazališta za djecu i mlade otvorili su domaćini Dramska sekcija KUD-a Lobor svojom predstavom Pošteni lopov i dobro nas nasmijali. Mi smo se predstavili dramskim performansom Korak po korak koji je na Županijskoj smotri LIDRANO bio predložen za Državnu smotru u Primoštenu u kategoriji scenskih nastupa. Nika Kramar interpretirala je pjesmu Jogenj Ivanke Labaš, naša mentorica bila je Anita Klemar. Dobro smo se zabavili, proslavili Dan kazališta za djecu i mlade i uživali u druženju s našim vršnjacima i gimnazijalcima. Na kraju smo svi zaplesali i puni pozitivnih dojmova vratili se u Mariju Bistricu.

Napisala: Marta Šuštić