Sudjelovali smo na likovnom natječaju Općine Lobor povodom Noći muzeja

admin   11 February, 2020

1U petak, 31.siječnja, održana je 15. po redu Noć muzeja. Ovu manifestaciju organizira Hrvatsko muzejsko društvo s ciljem promocije muzeja i muzejske struke. Noć muzeja odvija se diljem naše domovine, a nama su svakako najzanimljiviji programi vezani uz naše Zagorje.

Ove godine odlučili smo se uključiti u “Arheološki vremeplov” koji je organizirala Općina Lobor. Program se odvijao na lokalitetu Svetišta Majke Božje Gorske, a između ostalog organiziran je i likovni natječaj na kojem su sudjelovali učenici PŠ Laz.

Njihovi radovi na temu PLETER i KRSTIONOCA izloženi su na prigodnoj izložbi u Svetištu, a najuspješniji među njima ovaj put je bio prvašić Karlo Mikuš koji je u kategoriji učenika 1.-8.r osvojio 3. nagradu. Karlo je za svoju krstionicu nagrađen novčanom nagradom.