Školski projekt „I U MOJOJ ŠKOLI ŽIVI VUKOVAR“

admin   17 November, 2020

1U utorak 17. studenoga naša se škola s ponosom i ljubavlju sjeća žrtve Vukovara i Škabrnje, kao i svih žrtava Domovinskog rata.

Ove smo godine, zbog izvanrednih okolnosti, Dan sjećanja obilježili prikladnim aktivnostima. Na temu žrtve Vukovara u svim razredima održan je SRO, a predstavnici razreda upalili su lampaše ispred škole i izložili razrednu golubicu u predvorju škole. Tijekom mjeseca studenoga, na mnogim satovima razmišljali smo i učili o Vukovaru.

Radove proizašle s nastave izložili smo na virtualnoj izložbi koja je dostupna na poveznici: digitalna knjiga

4Umjesto na Kalvariji, uoči Dana sjećanja, svi smo upalili lampaše u svojim domovima. Vukovarsko se svjetlo, koje je prijašnjih godina osvjetljavalo Kalvariju, proširilo i osvijetlilo sve naše domove i mjesta. Ono umjesto svih nas učenika, roditelja i učitelja OŠ Marija Bistrica govori: NIKADA NEĆEMO ZABORAVITI VUKOVAR!

ČAST I HVALA VUKOVARSKIM I SVIM DRUGIM JUNACIMA

KOJI SU DAROVALI SVOJE ŽIVOTE

IZ LJUBAVI PREMA BOGU, BLIŽNJIMA, OBITELJI I HRVATSKOJ DOMOVINI

TE NAS TAKO POUČILI KAKO TE VRIJEDNOSTI ŽIVJETI!

PRENOSEĆI TE VRIJEDNOSTI LJUBAVI, ŽRTVE I OPRAŠTANJA NAŠOJ DJECI

– STVARAMO BOLJI SVIJET.