PRIJEMNI ISPITI I UPISI U GLAZBENU ŠKOLU ZA ŠK.GOD. 2018/19

admin   25 April, 2018

1Glazbena škola pri OŠ Marija Bistrica poziva djecu na audiciju za upis u 1. razred glazbene škole.

Audicija i upis će se održati u prostorijama škole u ulici Zagrebačkoj 15 u Mariji Bistrici.

Audicija i upisi će se održati prema sljedećem rasporedu:

1.rok –  audicije: 25. i 26. 04. od 17.00 – 19.00 h
–  upisi 26. 04. u 19.00 h
2.rok –  audicija: 21.05. od 17.00 – 19.00 h
–  upisi 21.05. u 19.00 h
3.rok –  audicija: 13.06. od 17.00 – 19.00 h
–  upisi 13.06. u 19.00 h

Informacije na telefon: 098/464 008

Učenici se upisuju na sljedeće instrumente:klavir, gitara, tambure, flauta, klarinet, truba i violina.

Osnovne informacije

Nastavni plan:

• instrument – 8 sati mjesečno (individualna nastava)
  • solfeggio – 8 sati mjesečno (razredna nastava)
  • zbor (ili orkestar, ili komorna glazba – od 3. razreda) – 8-16 sati mjesečno

Mjesečna participacija učenika (školarina): 120,00 kuna

Zašto je dobro baviti se glazbom?

Glazba intenzivno utječe na naše živote, svugdje je oko nas, gotovo kao i priroda. Organizirano učenje glazbe razvija u djeci razne potencijale: kreativnost, emocije, unosi veselje u život, zbog plemenitog i ugodnog sadržaja i utrošenog vremena djeca su bitno manje prijemčiva na loše utjecaje u svojoj okolini, stječu disciplinu koja im pomaže i u ostalim aktivnostima kojima se bave (npr., učenje, sport itd.). Svjetska istraživanja pokazuju da djeca koja se duže vrijeme bave glazbom (više od 4 godine) imaju puno manje problema s koncentracijom, samopouzdanjem, komunikacijom, emocionalnim sazrijevanjem. Razvijaju suradnički odnos i bolju organizaciju vremena. Također brže pamte i uče te postižu bolje rezultate u svemu čime se bave.

Glazba unosi ljepotu, ugodu i zadovoljstvo ne samo u život učenika, nego i u živote cijele uže i šire obitelji!

Audicija se održava pred učiteljima koji će ispitati sluh, ritam i glazbeno pamćenje.

Za audiciju se ne treba pripremati! Dovoljno je da dijete samo odabere jednu pjesmicu koju želi otpjevati na audiciji!

Veselimo se Vašem dolasku i nadamo se da će Vaše dijete postati

učenica ili učenik naše Glazbene škole!