Podrška učenicima i roditeljima u situaciji potresa

Dominik Karajić   9 January, 2021  
367509_1f9fd8ce931da9d90ec0Dragi učenici, poštovani roditelji, u posljednje vrijeme svi smo u stanju pojačanog stresa zbog potresa koji su zadesili našu zemlju. Potrese ne možemo predvidjeti, ali možemo naučiti kako se lakše nositi sa stresom.
Možemo naučiti kako pomoći svojoj djeci i sebi samima da se osjećamo sigurnije, a i sami možemo povećati vlastitu sigurnost ako naučimo pravila ponašanja u potresu i napravimo svoj plan zaštite, bilo u obitelji ili u školi.
Predlažemo vam stoga da pogledate ove smjernice za roditelje i djecu koje su izradili stručnjaci. Budimo i dalje jedni drugima podrška u svim kriznim situacijama. Po povratku naših učenika u školu, posvetit ćemo posebnu pažnju njihovoj sigurnosti i pružiti im psihološki oslonac.
U slučaju vaše potrebe za razgovorom, budite slobodni kontaktirati nadležne psihološke službe (Hrabri telefon), a isto tako i stručnu službu naše škole (469-161).
OPĆE upute u slučaju potresa: https://civilna-zastita.gov.hr/upute-za-gradjane/82

Hrabri telefon: savjetodavna linija za roditelje i djecu
(linije 9-20, chat 15-19)