Pametna ploča u PŠ Laz

admin   19 November, 2019

1Prije 110 godina izgrađena je zgrada Područne škole Laz. Dao ju je izgraditi ondašnji župnik Juraj Žerjavić. Kako je prolazilo vrijeme izmjenjivale su se generacije učenika, učitelja i učiteljica. Mijenjali su se nastavni programi i metode rada. Ulagalo se u zgradu prema mogućnostima, prilikama i nerijetko trudu roditelja da omoguće vlastitoj djeci što ugodniji boravak u prostoru stoljetne zgrade. Tako je i načelnik Marije Bistrice Josip Milički osigurao sredstva za pametnu ploču, interaktivnu ploču na kojoj se prikazuju sadržaji putem projektora i računala. Ne može se puno područnih škola pohvaliti da imaju pametnu ploču. Hvala načelniku na vrijednom „poklonu“.

2Opće je poznato da se svako pametno ulaganje i dobra volja višestruko isplate u radu s djecom počevši od roditeljskog doma i dalje kroz školovanje. Bolje opremljena učionica daje učenicima više mogućnosti, a učiteljici veći izbor metoda rada i zanimljiviju nastavu. Pametna ploča ima uistinu mnogo prednosti i uopće nije zahtjevna za upotrebu. Nastava je dinamičnija i zornija. Učenicima se mogu ponuditi informacije koje  proširuju sadržaje iz udžbenika na puno zanimljiviji način. Učenici 3. r. uključili su se u Matific, online program za učenje i podučavanje matematike. Kod kuće rješavaju matematičke zadatke koje im šalje učiteljica preko programa, a interaktivna ploča im omogućava rješavanje zadataka i u školi.  Tko bi mogao očekivati da će stoljetna zgrada jednoga dana na svom zidu  imati digitalnu napravu 21.stoljeća i bez obzira na sve još uvijek služiti svojoj jedinoj i pravoj svrsi – BITI ŠKOLA.