OŠ Marija Bistrica obilježila Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Dominik Karajić   18 November, 2021

256787802_1949276138566772_241909763554356087_nU srijedu, 17. studenoga, OŠ Marija Bistrica s ponosom je i ljubavlju odala počast žrtvama Vukovara i Škabrnje, kao i svim žrtvama Domovinskog rata. U sklopu projekta I u mojoj školi živi Vukovar, kojega škola provodi već dvanaestu godinu, i ove godine Dan sjećanja učitelji i učenici obilježili su prikladnim aktivnostima. Plod je to dogovora svih djelatnika škole u suradnju naše koordinatorice projektnog dana „ U NAŠOJ ŠKOLI ŽIVI VUKOVAR“ , vjeroučiteljice Barbare Sipine.

Tijekom mjeseca studenoga na mnogim su satovima razmišljali i učili o Vukovaru. Razredi su izradili svoje razredne plakate koji su izloženi na virtualnoj izložbi u obliku digitalne knjige pod nazivom Vukovarsko svjetlo koja se može razgledati na web stranici škole. Na temu žrtve Vukovara u svim razredima održali su se satovi razrednog odjeljenja, a predstavnici razreda upalili su razredne lampaše ispred škole. Navečer su svi učenici upalili svoje lampaše na prozorima u svojim obiteljskim domovima.

Od fotografija njihovih upaljenih lampaša, tj. osvijetljenih prozora, izradili su virtualni „zid/kolonu svjetla“ na digitalnom plakatu koji je sastavni dio virtualne izložbe. Vukovarsko svjetlo, koje je prijašnjih godina osvjetljavalo Kalvariju, proširilo se i osvijetlilo sve naše domove i mjesta. Ono umjesto svih učenika, roditelja i učitelja OŠ Marija Bistrica govori: VUKOVAR SVIJETLI ZAUVIJEK! Kao ravnatelj jako sam sretan što naše učenike osvještavamo o povijesti naše države, na kakvim ranama je nastala, kako bi je znali cijeniti i voljeti te mi je drago da kroz ovakav način obilježavanja, u učenicima razvijamo empatiju za druge ljude koji su stradali.

Našu predivnu digitalnu knjigu koju je izradila učiteljica Barbara Sipina s radovima učenika, učitelja i učiteljica možete pogledati na poveznici.. https://read.bookcreator.com/pkZSv…/xvpResCYQZuRUXUSFkuW7A