Održano predavanje u sklopu projekta “Djeca medija”

admin   5 February, 2020

djecaU sklopu projekta „Djeca medija“ 3. veljače za učenike od 5. do 8. razreda organizirano je interaktivno predavanje te radionice na kojima su učenici mogli aktivno i kritičko promišljati o medijima.

Raspravljali su i iznosili mišljenja, te ukazati na posljedice nepravilnog korištenja medija i njihov utjecaj na društvo / mlade (porast nasilja, cyberbullying…), ali i na prednosti medija u obrazovanju i poticanju pozitivnih modela ponašanja (razumijevanje, poštovanje i briga o drugima).

Naša škola je već niz godina uključena u ovaj projekt kojim pokušavamo osvijestiti i educirati učenike da s razumijevanjem i kritičkim odmakom konzumiraju medijske sadržaje koje sami odabiru.

U sklopu projekta organiziraju se i radionice za roditelje učenika prvih i petih razreda, pa ih ovim putem pozivamo da se odazovu u što većem broju.