Natjecanje u čitanju naglas

admin   8 November, 2022

222U našoj je školi, u organizaciji školske knjižnice, 4. studenoga održano Natjecanje u čitanju naglas, na kojem je sudjelovalo 9 čitatelja.

Zadatak im je bio da pred prosudbenom komisijom u predviđenih pet minuta predstave sebe i djelo koje čitaju, obrazlože svoj odabir na što kreativniji i inovativniji način te izražajno pročitaju naglas odabrani ulomak iz djela.

Prema unaprijed zadanim kriterijima komisija je izdvojila i ocijenila kao najbolje nastup Lee Jakopović i Eme Jantolek (mentorica Anita Klemar).

LeaSvoje vještine čitanja još su prezentirali: Petra Lacković (mentorica Biserka Ciglenečki), Tin Jagar (mentorica Mira Pehar), Jana Ozimec (mentorica Anita Klemar), Jana Babić (mentorica Viktorija Vidoša) i Lea Papić (mentorica Anica Gregurić) u mlađoj kategoriji te Marta Juras (mentor Marinko Micak) i Emili Vajdić (mentorica Anita Klemar) u starijoj kategoriji.

Čestitamo čitateljima i njihovim mentorima!

S lijepim dojmovima ovogodišnjeg natjecanja u našoj školi, veselimo se brojnijem sudjelovanju i nastavku idućih godina!

Knjižničarka dr. sc. Jasna Milički